خطرات شوینده های بهداشتی برای تنفس

خطر مواد شوینده بهداشتی برای ریه

روزانه بیشتر خانم های خانه دار و یا افرادی که در نظافت خانه و یا محل کار دست دارند در معرض مواد شوینده صنعتی قرار میگیرند

این مواد در نوبه خود بسیار خوب و سریع همه جارا پاک میکند ولی هر خوبی بدی هم در پشت خود دارد

در صورت اینکه از مواد شوینده بهداشتی استفاده میکنید و مواظب نباشید ریه و دستگاه تنفسی شما به شدت در معرض خطر است!

علائم آسیب به ریه

این عوارض به صورت سرفه تحریکی بروز می کند و موجب ایجاد حمله آسم در بیماران آسمی و تشدید علائم برونشیت مزمن و تنگی نفس در افراد می شود. سوزش مجاری تنفسی هنگام ورود بخار مواد شوینده به سیستم تنفسی، سرفه و تنگی نفس از علائم مسمومیت با بخارهای مواد شوینده شیمیایی است.

با توجه به اینکه بعد از پوست دستگاه تنفسی بیشترین تماس با محیط بیرون را داراست پس بایستی بسیار با احتیاط در رابطه با آن برخورد نمود چرا که در طولانی مدت اعث صدمات غیر قابل جبرانی میشود!

ازم است در زمان استفاده از شوینده های شیمیایی و پاک کننده از ماسک مناسب و دستکش استفاده و پنجره ها را باز و و تهویه را روشن کنید. چنانچه فردی با بخار مواد شوینده شیمیایی دچار سرفه و علائم تنگی نفس شد، اولین اقدام این است که فرد را از محل خارج کرده و درها و پنجره ها را باز کنید. اگر فرد بیماری آسم یا حساسیت های تنفسی داشته باشد بهتر است از اسپری آسم استفاده کند.
با مشاهده شدیدتر شدن سرفه ها و سختی در نفس کشیدن، لازم است به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده تا اقدامات تشخیصی درمانی مناسب برای فرد انجام شود.